Dsc02320

Tatuaże tradycyjne – Old school

17 marca, 2023

HISTORIA: 

TATUAŻE W STYLU „OLD SCHOOL” SĄ JEDNYMI Z NAJBARDZIEJ IKONICZNYCH I KLASYCZNYCH TATUAŻY, KTÓRE WYWODZĄ SIĘ Z LAT 20. I 30. XIX WIEKU. STYL TEN PRZEDE WSZYSTKIM KOJARZONY BYŁ Z MARZYNARZAMI, GDYŻ JAKO NIELICZNI MIELI KONTAKT Z OBCYMI KULTURAMI I MOGLI DOWIEDZIEĆ SIĘ CZEGOŚ WIĘCEJ ODNOŚNIE TATUAŻY I SPOSOBACH ICH WYKONYWANIA. JAK WIADOMO ŻYCIE ŻEGLARZY NIE BYŁO ZBYT ŁATWE I BYLI TO BARDZO PRZESĄDNI LUDZIE, KTÓRZY WIERZYLI, ŻE OZDABIAJĄC SWOJE CIAŁA RÓŻNYMI SYMBOLAMI MOGĄ OCHRONIĆ SIĘ PRZED NADCHODZĄCYM SZTORMEM LUB ZATONIĘCIEM STATKU. BARDZO Często tęsknili ZA RODZINNYMI STRONAMI, stąd też MEGA POPULARNYMI MOTYWAMI W TAMTYCH CZASACH BYŁY imionA, sercA itD.

Tatuaż old school – CHARAKTERYSTYKA STYLU I WZORÓW

W TATUAŻACH TEGO TYPU NIE ZNAJDZIEMY WIELU SZCZEGÓŁÓW – SĄ TO PROSTE, WYRAZISTE MOTYWY, W KTÓRYCH PRZEWAŻA GRUBY KONTUR I NIEWIELKA ILOŚĆ KOLORÓW. jAKIE BARWY DOMINUJĄ W TEJ STYLISTYCE? NA PEWNO Wszystkie barwy podstawowe, chociaż dominuje PRZEDE WSZYSTKIM żółty, czerwony i niebieski – kolory muszą być niezwykle nasycone i żywe, tak, aby z daleka można było je DOSTRZEC.

nAJCZĘSTSZYMI MOTYWAMI POJAWIAJĄCYMI SIĘ WŚRÓD TYCH WZORÓW SĄ:

Sztylet – symbol ten niesie ze sobą bardzo proste przesłanie – odzwierciedla bardzo silne poczucie sprawiedliwości. Ponadto, jest to też symbol wytrwałości i walki do samego końca. Dawniej, gdy nie było już nadziei i zawodziły pistolety, był to jedyny ratunek i sposób obrony przed poddaniem się. Nie raz sztylet mógł uratować życie w naprawdę kryzysowej sytuacji.
Róża i serce – symbol prawdziwej miłości. Bardzo często występuje w otoczeniu innych obrazów: czaszek lub ptaków. Zazwyczaj, przy tatuowaniu serca towarzyszy również projekt wstęgi z imieniem ukochanej, matki lub dziecka.
Syrena – to mitologiczne stworzenie ma przypominać o kobiecej sile i zwodniczości podążania za samym pożądaniem do rzeczy materialnych.
Róża wiatrów – symbol bezpośrednio wywiedziony z życia marynarzy, pomaga odszukać drogę do domu. Zazwyczaj jest to motyw łączony z innymi symbolami.
Orzeł – Jest to królewski ptak kojarzony z odwagą, wiarą i siłą, przyjaźnią oraz honorem.
jASKÓŁKA – jest symbolem szczęścia i fortuny. Oznacza również szczęśliwy i bezpieczny powrót do domu.
kotwica – 
symbolizuje siłę i spokój, ale także stabilność i bezpieczeństwo.

jeśli szukasz  tatuażu, który przetrwa przez wiele lat to old school jest właśnie dla Ciebie!

tatuaże old school są ponadczasowe i przetrwały wiele pokoleń. zawsze były uważane za jedne z najpiękniejszych i najbardziej klasycznych tatuaży, dlatego wybierając tę stylistykę decydujesz się na tatuaż, który będzie wyglądał świetnie przez lata. to idealna propozycja dla osób, które cenią sobie klasykę i piękno. to także doskonały wybór dla osób, które chcą wyrazić swoją osobowość. Możesz wybrać motyw, który najlepiej oddaje Twoją indywidualność, a ten wyrazisty styl sprawi, że twój tatuaż będzie wyróżniał się spośród innych. Zapraszamy do naszego studia, gdzie doświadczeni artyści są w stanie zrealizować każdy motyw w tej stylistyce. Zaufaj nam i przekonaj się jak piękny może być tatuaż oldschoolowy!

Wróć do bloga

Polecane

Najnowsze wpisy

Kategorie